5# Téma týdne "Život na vesnici"

16. září 2013 v 18:28 | P3ťuŁk5.K - 17let |  Articles on the topic

Na vesnici bydlím od svého roka a půl.

Má to své výhody, ale i nevýhody. já osobně, né že bych neměla ráda vesnice, ale tuhle opravdu nemám ráda. Jsou v ní velice špatné vzpomínky, lidé, kteří vás odsoudili, aniž by vás poznali. Odsouzení, protože nejste podle jejich představ a nelíbí se jim váš vzhled. Ale já se nebudu měnit, abych se líbila ostatním. Já prostě chci zůstat sama sebou a nenechám si poroučet od lidí, abych měla "přátele" . . .

Výhody na vesnicích? Je tu klid, čistější vzduch, když nepočítám hnojení a podobně na polích popříkladě. Vždy se dá zajít někam, kde vás nikdo nenajde, kde vás nikdo hledat nebude, prostě místo na přemýšlení. Je tam klid, nikdo vás rušit nebude. Když jste venku sami, jakoby ste pro ostatní ani neexistovali. Stačí vypnout a procházet se a víte, že se vám nic nestane. (Pokud není poblíž nějaké vězení atd..) Když nejsou rodiče doma, proč neudělat nějakou hause party ? Sousedi vás sice do 22:00h nebudou kontrolovat, že chtějí klid, ale pořád je to baráček, víc lidí, víc místa, hlasitější hudba a všechno.. Kdo si udělá grilovačku v bytě na balkoně ? Na tom sakra malém balkoně ? Přece jenom i chování lidí z vesnice je jiné, než lidí z města. (Tím nechci nikoho škatulkovat, že je horší/lepší) Přijde mi, podle toho, co vidím u nás ve městě (které mimochodem, ráda nemám), že vesnice, je prostě taková klidnější, ale zase občas ti vesnický nechápou město a městské chování. Nějaký rozdíl zde je, ale tohle rozebírat vlastně raději nechci. Znám totiž vedlejší vesnici, která se skládá z (prominutím) velkých buranů. Kterým se nelíbí nikdo jiný, než lidi od nich z vesnice. Kde odsoudí každého, kdo jim do oka nepadne. Kde na šikaně si potrpí. Ale dost už. Já upřímně mám radši města, ale ne tohle, které ode mne leží 9km, ale například Opavu, Prahu - všichni v Praze nejsou tak arogantní a namyšlení, protože ti normální lidé se schovávají v práci a když přijdou z práce, jsou doma a spí.

 

Nevýhody vesnice: To když 11 let jezdíte autobusem do školy, protože není jiná možnost, jak se dostat do školy. Protože, kdo by s váma chtěl vstávat, jen protože vy nechcete jet autobusem? To, že sem utíkají otravní pražáci, (nic proti praze, ale tihle...) kteří neumí nic jiného, než si chodit k vám pro vajíčka a volat policajty na mého zesnulého bratránka jen proto, že si upravoval auto a občas zavrčelo víc. Ale to už sem uhla od témata. Takže nevyýhody. Máte daleko města, nejbližší je např. 9km, musíte jezdit autobusem, který se stála zdražuje. U malých měst = mnoho lidí bez práce, či málo práce. Lidi dělají i práce, které by se jim s jejich vzděláním mělo vyhnout. Jen protože rodinu uživit musí. Do velkých měst třeba daleko a kdo má jezdit denně 50-60km do velkého města? To, když měšťané škatulkují vesnické lidi, jaký jsou to burani? Věřte, občas se i ti vaši tzv. "burani" chovají daleko lépe, než měšťané. Znám jich hodně, takových. Ono, ve městě je nevýhoda - více nebezpečí.. Špatné spoje. Třeba končíte ve škole ve 13:20, ale autobus jede až ve 14:45...
Špatná silnice.. Více dir.. Vesnice jsou spíše zanedbávané a starosti si hrabou peníze jen pro sebe.

No, ale opětovně, tohle je jen můj názor, každý má jiný. Buď budeš nesouhlasit nebo souhlasit.
Píšu jen ze své zkušenosti. Protože na vesnici bydlím cca 16 let.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama