Nevrátím - Jedno velké slovo.

9. září 2013 v 23:10 | ღ PeťuŁA ღ - 17let |  Diary
A kam že se to nevrátím ?
S čím, že se nevrátím ?


Nevrátím se do minulosti. Do minulosti plné smutku, depresí a sebepoškozování. Nevrtím ani šťastné chvíle z minulosti. Jediné co naladit mohu je úsměv. Nesmrtelný a nekonečný úsměv, že jsem občas byla velice hloupá a v přítomnosti poučená ze svých vlastních či cizích chyb. Protože nikdy nešlo o mé problémy, ale o to, jak nejvíce mohu pomoci druhým. Druzí jsou, byli a budou vždy nade mnou. Oni pro mě znamenají hodně a nebudu se zastavovat v řešení mé osobnosti, ale člověka, který mě potřebuje.

Už od začátku velkých letošních prázdnin mám po krk všech depresí, smutku a slz. Už ani nemám slzy.
Poslední dobrou mám takový pocit, že jsem se změnila. Že člověk, který by mě znal před půl rokem by nechápal, jak sem dokázala zase ožít, že je mi fakt fajn a jsem šťastná. Opravdu by mi to před půl rokem věřila jen tisícina lidí, co mě znají.
Asi něco bude na tom, když i nejlepší kamarádka, mě posílala k psychologovi. Ne, samozřejmě jsem nešla, ale jak říkám, jsem šťastná a to je ten nejkrásnější pocit, za těch 17 let. I když pocity jsem do 3 let nehrotila.

A proto teď si hrdě říkám, já už se nevrátím. Zůstanu si na tomhle místě, kde jsem teď a pořád půjdu dál a budu stoupat výš na nejvyšší žebříček šťastnosti. Už si "namyšleně" mohu říct ,,mám lidi co mě mají rádi, kteří mě berou za svou vlastní rodinu a lidi v opačném pohlaví, kteří si mě sakra váží, za to jaká jsem" Jo, ať to zní jak chce, protože já to myslím upřímně, že už tomu konečně věřím. Že jsou lidi, kterým na mě vlastně záleží a každá slza na víc, každá zbytečná slza na víc je bolí i je. A já půjdu dál, protože mám pro co žít a to pro ně. Nenechat se shodit zpátky na zem. Ani náhodou!Je to fakt skvělý pocit, když si stojíte za svým. Že se nenecháte ovlivnit už v nízoru podle druhých. Že se nebojíte, co tomu řeknou ostatní. A víte proč? Protože vám je to upřímně úplně jedno.
Vždycky bylo, je a bude nejdůležitější, co si o sobě myslíte vy a vaši největší přátelé či lidi, které milujete a podobně. Na ostatní? prostě serte. Serte na nějaký hejtry, co vám závidí i nudli z nosu.
Takový jsou lidi, a každý to tak musí brát. Přece nemůžeme žít v pesimismu! Je to moc depresivní a ničení mozkových, chytrých budeň. To mi věřte.

Tudíž. Ne, opravdu se nevrátím a nechci vrátit do minulosti. Všechno špatné, je pro něco dobré. To s tím bratránkem opravdu nepočítám, ale to ostatní ano. Kdybych nebyla kdysi s Lukášem, nepoznala bych Petra. Asi ...
Je možné, že ne. Že kdybych tehdá nebyla s Lukášem, tak mám někoho a prostě Petr by mě nezajímal..
Já nelituji toho, co jsem udělala, protože v tu chvíli jsem to tak chtěla. Spíše lituji zbytečně promarněné chvíle.
Ale na druhou stranu - život je dlouhý a všechno to se dá ještě pořád vyrovnat.
Smích prodlužuje život ? Dobře - od začátku prázdnin jsem nesmrtelné. Nebo za celé ty dva měsíce smíchu se to muselo vyšplhat na žebříček mé nesmrtelnosti. :)

Vždycky je nejlepší dát přednost upřímnosti, lásce a hlavně optimismu a přítomnosti!

Písnička, kterou jsem poslouchala celou dobu u tohohle psaní. Je to skvělý pocit, protože se přesně hodí . . .


Hezký úterý přeji!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama