#6 Téma týdne - Láska

27. ledna 2014 v 12:36 | PeťuŁA - 17 let |  Articles on the topic
Láska, má mnoho významů a nemusí to hned znamenat láska jako láska, na kterou jsme zvyklí, ale třeba přátelská láska, která je pro mě nejdůležitější. Já ve svém životě zažila několik lásek, jak platonických, tak reálných, tak lásku v rodině či snad přátelská láska. Ano, existuje. Protože jsem zářnej příklad toho, že přátelství a upřímnost je nadevše.

Také mám pocit, že světu chybí více lásky, více radosti a více optimismu. Že každý radši něco hodně řeší, než aby se podíval, jak to doopravdy je a neodsuzoval člověka jen, protože o tom člověku slyšel to špatné. Krásné by bylo, kdyby se měli všichni rádi, ale to už zase sním a přenáším se do svého snu, do svého světa /života. Tam kde neexistuje to zlé, ale jen to dobré, krásné a podobně.

Možná bych se mohla svěřit, jaké lásky jsem asi prožila já. Okey, jdeme na to.
Když jsem byla malá, milovala jsem autíčka, barbie a to je přeci také láska. Prožívala jsem první a nejlepší kamarádství ve školce a bylo fajn. Přišla ZŠ a tam se zase lásky změnili. Poznala jsem co je nemít někoho ráda, nesnášet někoho, za to jak mě šikanovali a podobně. Pak tu byla láska v rodinně, ano měla jsem bratrance, kterého jsem nadevše milovala, byl jako můj brácha, kterého jsem neměla, kterého jsem chtěla. Takový ten vztah starší brácha a mladší sestra. Ten co brání svou malou sestřičku. Měla jsem ho. Na ten vztah nikdy nezapomenu a tak to bylo až do r. 2012 (než ho zabili)….


Vzpomínám si také na svou první velkou lásku ve 13 letech. Zamilovala jsem se do kluka, se kterým chodila moje velká
kamarádka. Rozešli se, já mu řekla, co k němu cítím. On řekl, že holku nechce, ale přece jen ještě ten den večer mi napsal, jestli to spolu náhodou nezkusíme. Řekla jsem, že ano. Ten vztah vydržel asi měsíc s tím, že on byl na Intru, byl o dva roky starší, měl ego, se kterým měl údajně deset holek na jednom prstě a samozřejmě, když chodil se mnou asi ten 3 týden nebo 4tý, tak zároveň chodil i s jinou slečnou. No, tak a bylo na světě velké zklamání z první velké lásky. Trápila jsem se asi tři čtvrtě roku, pak sem poznala na internetu jednoho kluka, který dokonce přijel na moje narozeniny, byli jsme opravdu velcí přátelé. No, já cítila víc než on. Takhle jsme byli asi tři čtvrtě roku a pak si mě smazal ze života - našel si holku. No, další láskou byl Lukáš, se kterým jsem od svých 15cti byla rok a půl, byl to krásný vztah, ale já ho přestala milovat a tudíž sem ho nechtěla tahat za noc. Ve vztahu byli nedostatky a mě něco chybělo a tak. Prostě něco, co mě od něho rozdělilo. A mezi tím jsem si v r. 2012 našla lásku v Raegovi. Nevím, jestli je to platonická, ale z mé strany je. Protože je moje největší slabina, která má hodně místa v mém srdci. Možná mě seřval, možná byl na mě hodný možná se stalo cokoli, ale pomohl mi. Možná to vidí, možná ne. Tohle je dlouhá story.

Topila jsem se na dně, potřebovala jsem, aby mě někdo probral, byl to ON. A samozřejmě mám také nejlepší kamarádku, která bohužel bydlí 400km ode mě. Ale vídáme se , píšeme si, voláme si, není věc, co by nevěděla, doslova :D Uběhl nějaký čas a přišel nový přítel. S ním to šlo 5 měsíců, pak začali hádky, ano patří do vztahu, ale náš vztah to neustál. On není špatný, ale je to typ, který se o holku pořádně nezajímá, ten typ, co si chce užívat své mládí a tak. Neříkám, že já ne, ale já jsem typ, co hledá pomalý vztah, hezky pomalu, jako v pohádce a někoho, kdo chce toho druhého na dlouho. Někoho pro život dá se říct. I když, co můžu povídat ve svých 17cti letech o životě. Možná hodně, možná nic. Ale jsem názoru, že láska má být, chybí nám. Chtělo by ji víc. A také když uskočím k jinému tématu, které jsem psala kdysi - Sex bez lásky je jako kniha beze slov. Ano, s tím naprosto souhlasím. Musíte mít lásku, víru a pak něco půjde. Musíte v sebe věřit, věřit v lásku a lepší zítřky a budete mít život krásný. Věřte mi.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 27. ledna 2014 v 12:53 | Reagovat

Bože, ten kluk, kterého jsi popisovala, jak ti bylo třináct... to je ale nesypmaťák. :D Já bych s nikým ve třinácti ani nechodila, mám k tomu jisté výhrady. :D Možná proto, že vztah v té době podle mého názoru nemá šanci. :D Nic ve zlém. :)
Ty jo, máš přátelství na dálku, to je hezké. :3 Já mám vztah na dálku, bydlíme od sebe zhruba 200 kilometrů cca. Ale věříme si, důvěřujeme, jsme k sobě upřímní a i když se vídáme dvakrát třikrát do měsíce na několik dní, i tak jsme spolu moc šťastní <3 Věřím na lásku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama