#8 Téma týdne - Stáří

16. února 2014 v 13:54 | PeťuŁA - 17 let |  Articles on the topic

Stárneme každý, ale jen někdo se stáří vlastně dožije. Každý bere stáří podle svého a někdo zase podle důchodu. Ale i já o sobě mohu říct "ty jo, j už budu stará, za 6 měsíců je mi 18" a ano, zestárnu. Ale jen o rok. Roky, které se sčítají, až dojdeme k tomu tzv. stáří, které je tématem týdne.

Nebo se také můžeme zmínit o tom, že já a moji vrstevníci se už nedočkáme důchodu, protože se neustále zvyšuje? Vůbec bych se totiž nedivila, kdyby ho posunuli klidně až na 80 let. Anebo jak jsme si v občanské nauce říkali, že dnes je to jeden pracující člověk na jednoho důchodce, ale za několik let to bude, že na jednoho pracujícího budou důchodci dva. Vcelku síla, nemyslíte? Určitě znáte ten vtip, že 70letá babička říká své 12leté vnučce "ve tvém věku jsem již pracovala" a vnučka jí odpovídá "babičko, já ve tvém věku ještě pracovat budu"

Či se také mohu zmínit o chování a jejich společnosti. Každý ví, jací důchodci v dnešní době jsou. Buď šetří každou korunou anebo naopak, ale většina šetří každou korunu. Někteří jsou nepříjemní a jiní zase hodní. Občas když zastihnu zprávy a vidím, co se třeba nějakému starému člověku stalo, tak je mi jich vcelku líto. Myslím ty případy, okradená/ný, přepadená/ý. Vždy jsem měla nějakou tu úctu ke starším, ale pokud ten starší kouká a mluví arogantně, tím stylem "já si to zasloužím" a podobně, tak je mi z nich špatně stejně jako z některých mých vrstevníků. Ráda někomu pomohu, ale jen tomu, kdo na mě neciví arogantně a tím pohledem, že on/a je nejvíc a podobně. Ale taky chápu, že mnoho lidí, když jde do obchodu a jsou tam velké slevy, tak nevidí nic jiného než dlouhé fronty plné důchodců a velkého nákupu. No jistě, protože si nakupují minimálně na 14 dní dopředu. Když jedete v MHD a k vám si nějaký sedne a nevonní zrovna po květinkách. Ale přeci jen, jsou to lidi, stejně jako my, protože my takový budeme jednou také a rozhodně generace, která bude, až mi budeme staří, nebude zrovna příjemná a nezkažená. Sami vidíte, jak na facebooku se zúčastňují pivní výzvy i děti. A víte co? Ještě staří nejsme, takže život si máme užívat. Žijeme jen a jednou ne?

Víte, co je opravdu sladké? nevíte? myslím, že ilustrační či tenhle obrázek vám o tom řekne mnoho. Láska na celý život. Je krásné být celý život s jednou osobou či vetšinu života s jednou. Každý vyzkouší za celý život alespoŇ 3 partnery.Obrázek mluví za vše. Také bych chtěla zažít..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aati Aati | Web | 16. února 2014 v 14:37 | Reagovat

S tím chováním jsi to napsala dobře. Taky mám k důchodcům respekt (už kvůli tomu, že mám tak úžasné prarodiče), ale když je to typ: "jsi moc mladá na to, abys mé utrpení pochopila"... no... tak je to an delší diskuzi :D
A k tomu důchodu... můžeme se jen modlit, aby přišli k rozumu.. nedokážu si představit, jak bude sedmdesátiletý hasič vynášet lidi z hořící budovy a sedmdesátiletý policista sprintovat za zlodějem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama