Druhou šanci si zaslouží každý

12. února 2014 v 14:57 | PeťuŁA - 17 let |  Articles on the topic

Druhá šance
Jsme jen lidé, kteří dělají chyby. Život přeci nepřišel s návodem. A ani nejsme ničí hračky, aby si s námi někdo hrál a dělal chyby někdo za nás. Děláme je my, a třeba zjistíme až časem, že jsme kdysi udělali chybu, která nás teď mrzí. A proto jsem zastáncem druhé šance. Říkán se "udělá to jednou, udělá to po druhé, po třetí" ale třeba taky ne a my za zkoušku nic nedáme, možná jen city.


Že nám někdo zlomil srdce a po nějaké době se ozve s tím, že udělal chybu? I to se stává, jasné je, že to tomu člověku nebudete věřit, ale pokud k tomu člověku něco cítíte a tak, proč mu nedát druhou šanci? Třeba opravdu udělal chybu a došlo mu to? Strach je normální lidská věc, ale jestli to myslí, vážně, že si chybu uvědomil, tak proč nedat druhou šanci? Když dáte druhou šanci, stačí to brát tak, buď to vyjde a nebo ne, za zkoušku nic nedáte a když se to nepovede ani po druhé, tak už stoprocentně víte, že to nevyjde ani po třetí, ani po čtvrté atd.

Že někdo někomu ublížil, i když vlastně nechtěl nebo k tomu měl důvod? A proč tomu člověku nedát druhou šanci? Co když měl důvod, že ublížil vám? Nikdy nevíte, proč to vlastně udělal. Ale pořád lidi mají srdce a pokud o vás opravdu mají zájem a vy je fucknete, i tak se nepřestanou snažit. Na lidech je jedna vlastnost hodně poznat a hlavně po alkoholu - že je něco trápí, mrzí.


Vždy jsem dala druhou šanci, jak mé první velké lásce, která skončila jako první šance, stejný způsobem. Tak skončilo i několik "přátel" ale nikdy jsem člověka neodepsala hned po prvním zklamání. Určitě bych nedala šance tři, i kdybych sebevíce chtěla, protože nechci zažívat po třetí zklamání od stejného člověka. Ale když nedám druhou šanci, nikdy se nedozvím, jestli se ten člověk opravdu poučil a tak. Protože já nedokážu nemít někoho ráda po prvním zklamání, když ty lidi znám dlouho. Fakt ne.


Takže druhá šance není jen další marná šance na to, abyste někomu nabili zbraň pro další zklamání. Určitě ne!

Citáty k tomuto tématu.
Druhá šance už není šance, ale láska.
Když člověk začne po dlouhé době litovat toho, co udělal, je už pozdě. Přijde na to, že čas nejde vrátit zpět.
Pokud si ho odmítla jednou a on potom odmítl tebe, nedávej chybu jemu, ale sobě.
Každý má mít druhou šanci , ale už není jako ta první...
Někdy dávat někomu druhou šanci, je jako dávat mu další kulku do jeho zbraně, protože poprvé se netrefil ...


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Crapandrivel Crapandrivel | Web | 13. února 2014 v 16:19 | Reagovat

Druhá šance je potřeba! ;) U třetí už je to horší..

2 PeťuŁka PeťuŁka | E-mail | Web | 13. února 2014 v 16:31 | Reagovat

[1]: Třetí šance už ja opravdu na promyšlenou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama