Nepros, neutíkej, neponižuj se před nikým . . .

7. února 2014 v 0:25 | PeťuŁA - 17 let |  Diary


Tenhle citát hodně napovídá tomu, že každý má mít nějakou svou hrdost. Že nikdo nikoho neměl prosit o to, aby ten druhý zůstal v jeho životě. Kdyby ten dotyčný zůstat chtěl, zůstane i bez nějakého přemlouvání. Pokud víte důvod odchodu a pokud je chyba na obou stranách anebo jen tak odešel, tak ten člověk bude litovat toho, že odešel. Jen tak přece nikdo ze života neodejde. Prostě bezdůvodně.

Víte co je nejhorší? Když se ponižujete jen proto, aby ten člověk zůstal. Přece nikdo nechce, aby ten druhý člověk byl v našem životě, protože jste ho donutili nebo ho vás bylo líto a proto raději zůstal. To už je lepší, když ten člověk odejde, protože tohle stejně dlouho nevydrží. Brečíte, jste smutní z toho, že chce odejít a proto se ponižujete stylem, že tomu člověku neustále píšete, že ho máte rádi, že nechcete, aby odešel. Že se změníte jen proto, aby zůstal. Hah, lidi, věřte mi, že tohle nezabírá a každý znám má kousek rozumu i přes růžové brýle v lásce nebo v přátelství atd. Člověk, který vás nadevše má rád, nebo mu na vás záleží prostě neodejde. To už by se s vámi raději několikrát pohádal nebo se na několik dní vzdálil nebo cokoli jiného. Ale neodešel by. NIKDY. Tohle to vystihuje. "Ten, kdo, mě miluje, se vrátí, že?" "Ne, ten, kdo, tě miluje, NIKDY neodejde" A neplatí to jen v lásce…

Tak otři slzy a běž dál. Každý z nás má ještě celý život před sebou. Nemá cenu se zastavovat nad tak krátkými etapami života. Všechny nás čeká ještě dlouhá budoucnost plná falešných přátel, štěstí, smutku, ale hlavně toho úsměvu. Proto se ani TY, nepřestaň usmívat, protože smích je nejkrásnější. A na holce je krásnější, než kde jaký make up :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana P. Jana P. | 13. února 2014 v 14:52 | Reagovat

Dobře řečeno (spíše napsáno ;)) jenom bych ještě dodala jak se neponižovat sám sebe... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama